Ústecká Dvojka

„ Hola hej jasnou líc, slunci, mládí, kráse vstříc, junácký vždy v srdci žár, Ústí dvojka zdar, zdar, zdar. “

Kontakt na správce webu

Image Hosted by ImageShack.us

Foťákův přesný čas

Plymouth

INFORMACE

Vzkaz pro rodiče

Dobrý den,

 

Nelíbilo se mi, jako zdravotníkovi a vůdci tábora, že někteří z Vás mi zatajili nebo neřekli, že Vaše dítě bere nějaké léky a mělo je po celý tábor u sebe. Je jedno, zda jde o vlče, skauta nebo rovera, za všechny mladší 18 let máme stejnou odpovědnost!!!!

Důvody:

·         Pokud je mělo dítě u sebe, neměli jsme kontrolu nad tím, o jaké léky jde a jestli je pravidelně nebo v případě nutnosti bere. Dítě sice je zvyklé, že si doma léky bere samo, ale na táboře je v jiném prostředí a může se stát, že tyto léky nebude pravidelně užívat a nastanou komplikace.

·         Pokud je má u sebe, může mu je kterýkoliv účastník tábora sebrat a způsobit sobě nebo někomu jinému újmu na zdraví.

·         Kdybychom jeli s dítětem, o kterém nevíme, že bere léky, k lékaři, nedokázali bychom tomuto lékaři říci, co a v jakém dávkování bere. Mohlo by to zkomplikovat jeho ošetření nebo léčbu. Některé léky se nesmí kombinovat a mohou způsobit další, mnohdy vážnější, potíže.

·         V případě pohotovostních léků jde o to, že dítě v nastalé situaci nemusí být schopno léky dostatečně rychle najít a užít. Proto je lepší, když nad nimi má kontrolu vždy zdravotník a službu konající vedoucí, kterému je zdravotník vždy při opouštění tábora předává.

 

Proto prosím a žádám o oznámení, zda Vaše dítě (účastník tábora) bere nějaké léky a jejich předání do mých rukou u odjezdu! A to ať se jedná o léky s nutností pravidelného užívání, nebo i léky pouze pohotovostní (užívané pouze v případě obtíží).

 

S pozdravem

J. Podrabský – Pirát

Žádné komentáře