Ústecká Dvojka

„ Hola hej jasnou líc, slunci, mládí, kráse vstříc, junácký vždy v srdci žár, Ústí dvojka zdar, zdar, zdar. “

Kontakt na správce webu

Image Hosted by ImageShack.us

Foťákův přesný čas

Plymouth

ODDÍLOVÉ BODOVÁNÍ

BODOVÁNÍ V ODDÍLE

Jako v každém oddíle i u nás máme bodování. Bodujeme příchod na schůzku, zda má každý člen skautské potřeby, které na žádné schůzce nesmí chybět, bodujeme aktivity -  brigádu, výpravu, soutěž nebo nějakou opravu či pomoc v klubovně. V podstatě se dá obodovat vše. Najít způsob, aby to bylo co nejjednodušší, je však složité.

V začátku jsme vymysleli tzv.sčítací lístečky, kterých jste si již určitě všimli na našich stránkách. Na každý měsíc měly jinou barvu. Každý člen oddílu dostal pouzdro, do kterého si získané lístečky ukládal. Na konci měsíce proběhlo vyhodnocení - lístečky se sečetly a nejlepší sběrači byli oceněni malovanou nebo vypalovanou plackou. Myslím si, že toto bodování mělo úspěch a vydrželo nám dlouho.

Od září roku 2005 přišel bratr Erg s novinkou. Hoši získávali kolečka různých velikostí, barev a materiálů podle kategorií od nejnižších pážat přes  rytíře, knížata, krále až po císaře. Na kolečka si mohli chlapci ušít sáček. Za deset pážat získají jednoho rytíře, za tři rytíře jednoho knížete, za tři knížata jednoho krále a za tři krále jednoho císaře.Úkolem každého je získat během roku co nejvíce císařů. Tento nový způsob hodnocení se setkal s velmi kladným ohlasem a chlapci se snaží.

 

KAMZÍK

Poslední komentáře
17.04.2008 23:36:51: Těší mne, že je o naše bodování v oddíle zájem.Velký podíl na této soutěži má bratr Erg, kterému pat...
16.01.2008 06:23:07: Nenašli jsme pravidla soutěže pro rok 2007 až 2008, asi se jedná o soutěž k sv. Jíří ?
17.11.2006 10:43:51: Letošní soutěž je v článku ,,Oddílová celoroční soutěž 2006-2007"
16.11.2006 13:37:02: V oddílovém bodování je uvedena loňská soutěž, kam zmizela letošní ?